• Provedena je anonimna anketa među studentima kako bi se dobile informacije o njihovom razumijevanju korupcije i njenih posljedica, o njihovom poznavanju mehanizama zaštite i njihovoj spremnosti da se suprotstave korupciji u obrazovanju.
• Ovaj projekt je povećao svijest o korupciji u visokom obrazovanju kroz 16 obuka studenata i profesora. Studenti su ohrabreni da razgovaraju o problemima vezanim za korupciju koji ih opterećuju.
•U cilju povećanja transparentnosti u postupku ispita, izvršena je pravna analiza postojećih propisa o ispitima. Utvrđene su određene praznine i nedostaci, i pravni eksperti su razradili izmjene tih pravila. Paralelno sa ovim zadatkom, kreirani su amandmani u skladu sa smjernicama Evropskog visoko obrazovnog područja (European Higher Education Area – EHEA), koji sa svoje strane osiguravaju usklađenost sa EU standardima. Proizvod ove analize su „Smjernice za ispitivanje studenata“, koje daju opće informacije o korupciji i navodi primjere situacija u kojima se studenti mogu suočiti sa korupcijom i informira ih o tome šta da urade. Štampano je više od 12,000 primjeraka i podijeljeno studentima sa 8 univerziteta. Većina univerziteta koji su uključeni u Projekt objavili su ove Smjernice na svojim web-stranicama, a neki su ugradili amandmane u svoje pravilnike.
• Tokom trajanja cijelog projekta vođena je kampanja podizanja svijesti koja se fokusirala kako na prava tako i na obaveze studenata tokom ispita, i na negativne posljedice korupcije.